Maj, 2010 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Dzień Otwarty

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

22 kwietnia po raz drugi w naszej szkole zorganizowany został „Dzień Otwarty”. Przybyli do nas przyszli pierwszoklasiści wraz z opiekunami oraz rodzice naszych uczniów. Gości przywitała p. Dyrektor Monika Doległo – Furgał. Część artystyczna rozpoczęła się występem Gabrieli Kuli z klasy pierwszej, która zaśpiewała piosenkę. Następnie wszyscy obejrzeli przedstawienie „Kot w butach” w wykonaniu uczniów z klasy III przygotowane pod kierunkiem p. Agaty Kukiełki. Młodzi aktorzy bardzo przeżywali swój występ przed rodzicami. Rezultat był jednak wspaniały, o czym świadczyły gromkie brawa po przedstawieniu. Część artystyczną zakończył występ Julii Jońcy z klasy drugiej, laureatki XII Powiatowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w przeglądzie form muzycznych. Następnie nasi goście udali się do sal lekcyjnych. Rodzice na spotkanie z przyszłym wychowawcą klasy pierwszej, natomiast przyszli pierwszoklasiści wzięli udział w zajęciach plastycznych.

Konkurs Recytatorski

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Dnia 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Balinie odbył się konkurs recytatorski „Wiersze pełne humoru” w ramach XII Gminnego Święta Wiosny. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Balinie i Burmistrz Miasta Chrzanowa. Patronem medialnym: Przełom tygodnik ziemi chrzanowskiej.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I –III
I miejsce: Natalia Gędłek kl. II przygotowana pod kierunkiem p. Ewy Chrząścik
II miejsce: Gabriela Kula kl. I przygotowana przez p. Małgorzatę Jakubiak.
klasy IV – VI
II miejsce: Dominika Tarko kl. V
Wyróżnienie: Dominika Pikur kl. V, Martyna Cygan kl. V
Uczennice przygotowała do konkursu p. Magdalena Przebinda.

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym – etap powiatowy

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Nasi uczniowie udowodnili, że są najlepsi w Gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Reprezentując naszą gminę w turnieju powiatowym Patryk Nowak, Wojciech Miczołek i Dawid Kafara zajęli II miejsce w konkursie drużynowym. Indywidualnie I miejsce zajął Dawid Kafara, który otrzymał w nagrodę rower. Drużynę przygotował p. Paweł Rokita. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrzanowie.

3. Maja

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia przygotowana przez p. Martę Wind i p. Magdalenę Przebindę. Uczestniczyli w niej uczniowie klas I – VI, dyrekcja szkoły i nauczyciele. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie klas IV, V, VI przybliżyli nam wydarzenia i podkreślili zasługi wielu wybitnych Polaków związane z uchwaleniem postępowej konstytucji. Przedstawiona przez uczniów scenka, wiersze i pieśni patriotyczne stworzyły podniosłą atmosferę. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości głos zabrała p. Dyrektor Monika Doległo – Furgał, która podziękowała artystom i nauczycielom za piękną lekcję naszej wielkiej historii.

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

30 kwietnia uczniowie klas I –VI wzięli udział w apelu, który poświęcony był Dniu Ziemi. Apel przygotowali uczniowie klasy III i IV pod kierunkiem p. Agaty Kukiełki i p. Anny Sędzielowskiej – Wilk. Widzowie wysłuchali wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Dowiedzieli się co można zrobić, by Ziemia stawała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza. Obejrzeli pokaz mody ekologicznej, podczas którego młodzi projektanci prezentowali stroje wykonane wyłącznie z odpadów. Zwycięzcy szkolnego konkursu „Ekologiczna moda” otrzymali od organizatorów piękne nagrody książkowe.

Wyniki:
I miejsce Gabriela Kula – kl. I
II miejsce Kamil Kowal – kl. III
III miejsce Zuzanna Smolik – kl. II
Wyróżnienie Oliwia Tadeusz – kl. I

Uczniowie naszej szkoły pamiętaj o swojej planecie nie tylko w Dniu Ziemi. Przez cały rok zbierają makulaturę, zużyte baterie, przez co przyczyniają się do poprawy stanu środowiska, w którym żyją.