Kwiecień, 2010 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Powiatowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Kronika 2009/2010 Komentarze (1) »

Dnia 21 kwietnia 2010r. w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie odbył się Przegląd Form Muzycznych w ramach Powiatowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Organizatorami przeglądu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

W przeglądzie udział wzięło 305 uczestników ze szkół całego Powiatu Chrzanowskiego. Jedną z uczestniczek Festiwalu była uczennica kl.II naszej szkoły – Julia Jońca, która za wykonanie piosenki pt. „Piosenka drewnianych lalek” zdobyła I miejsce /wg kryteriów MDK w Trzebini – Wyróżnienie I stopnia/. Julię przygotowała do konkursu Pani Dyrektor – Monika Doległo – Furgał.

Apel Wielkanocny

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Dnia 31 marca odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie związane ze Świętami Wielkiej Nocy przygotowane przez p. katechetkę Justynę Pawlettę. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście V – ce Burmistrz Stanisław Dusza i nauczyciele – emeryci. Wiersze, piosenki i przyśpiewki w wykonaniu uczniów klas IV- V przybliżyły wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami. Urozmaiceniem programu artystycznego był występ uczennic z klasy drugiej, które przebrane za piękne wielkanocne pisanki, prezentowały swoje recytatorskie i wokalne umiejętności. Barwne dekoracje oraz stół wielkanocny przystrojony pisankami, kurczaczkami, bukszpanem oraz wielkanocnymi babami dodawał kolorytu i wprowadzał w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie spotkana p. Dyrektor Monika Doległo – Furgał podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej i przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Głos zabrał także V – ce Burmistrz, który dołączył się do życzeń świątecznych.

Konkurs Plastyczny „Moja Kartka Wielkanocna”

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Dnia 30 marca w Domu Kultury „Sokół” w Trzebini odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moja Kartka Wielkanocna”. Organizatorem konkursu był Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Trzebini.

W kategorii klas I-III

II miejsce zajęła Julia Jońca z klasy II,

wyróżnienie otrzymała Weronika Sermak z klasy II

Uczennice do konkursu przygotowała p. Ewa Chrząścik.

W kategorii klas IV-VI

III miejsce zajęła Aleksandra Bujak z klasy V,

wyróżnienie otrzymała Magdalena Kaluga z klasy VI

Uczennice przygotowała do konkursu p. Anna Sędzielowska – Wilk.

Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Trzyosobowa drużyna chłopców z klasy VI w składzie: Dawid Kafara, Wojciech Miczołek i Patryk Nowak pod opieką p. Pawła Rokity reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Turniej składał się z dwóch etapów: teoretycznego – test wiedzy i praktycznego – jazda rowerem. W teście wiedzy najmniej błędów popełnił Patryk Nowak. Natomiast Dawid Kafara był pierwszym i jedynym uczestnikiem, któremu udało się przejechać tor przeszkód bez punktów karnych.

W klasyfikacji ogólnej, indywidualnie:

I miejsce zdobył Dawid Kafara,

II miejsce zajął Wojciech Miczołek

drużynowo:

I miejsce zajęła nasza szkoła

Żywa lekcja historii

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Dnia 22 marca klasy I – VI spotkały się na żywej lekcji historii z Bractwem Rycerskim Kerin z Gniewa. Pokaz przedstawiony z dużą dozą humoru opowiadał o kodeksie rycerskim, turniejach rycerskich, najważniejszych wydarzeniach z polskiej historii średniowiecza. Jeden z uczniów „świeżo pasowany na rycerza” miał możliwość wzięcia udziału w bitwie pomiędzy Krzyżakiem i rycerzem polskim. Atrakcją było ubieranie w zbroję rycerską chętnych uczniów. W czasie pokazu widzowie oglądali liczne eksponaty, poznali dawne obyczaje i wierzenia. Cała historyczna prezentacja odbywała się z udziałem uczniów. Widzowie dobrze się bawili, a przy okazji utrwalili treści historyczne poznane na zajęciach szkolnych i rozszerzyli swa wiedzę o nowe, ciekawe zagadnienia. Organizatorem spotkania była p. Marta Wind.