Marzec, 2010 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Stypendiada wczesnoszkolna

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Uczniowie klasy III wzięli udział w Stypendiadzie Wczesnoszkolnej. Laureatem konkursu czytelniczego został uczeń Szymon Warszawski, który uzyskując 48 punktów na 50 możliwych zajął III miejsce. Do tegorocznej Stypendiady przygotowywała uczniów wychowawczyni klasy mgr Agata Kukiełka.

Odznaka Rady Przyjacół Harcerstwa

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Bieżący, 2010 rok, to rok w którym mija 100 lat istnienia harcerstwa na ziemiach polskich. W I LO w Chrzanowie odbyły się uroczystości związane ze 100-leciem harcerstwa w Chrzanowie. Podczas części oficjalnej zostały wręczone odznaczenia nadane przez Komendanta Chorągwi Śląskiej ZHP hm. Andrzeja Lichotę. W podziękowaniu za długoletnią współpracę i pomoc w realizacji zadań statutowych Pani Dyrektor Monika Doległo – Furgał otrzymała Odznakę Rady Przyjaciół Harcerstwa.

Dzień Promocji Szkoły oraz Dzień Seniora

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Nowe półrocze roku szkolnego 2009/2010 rozpoczęliśmy bardzo twórczo od inscenizacji jasełek w wykonaniu uczniów z klasy I oraz klas V – VI.

Przedstawienie zostało zaprezentowane dwukrotnie. Pierwsze, (1.02.2010 r.) obejrzeli przyszli uczniowie klasy I wraz z rodzicami, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas Dnia Promocji Szkoły. Kolejne wystawiliśmy Babciom i Dziadkom, którzy zaproszeni zostali na uroczystość Dnia Seniora (2.02.2010r.) Gościem honorowym naszego widowiska był V- ce Burmistrz Chrzanowa, jednocześnie długoletni dyrektor i nauczyciel Naszej Szkoły – Stanisław Dusza.

Obydwa spektakle wywołały żywe reakcje publiczności, o czym świadczy fakt, iż występ kilkakrotnie przerywany był gromkimi brawami. Wielka w tym zasługa młodych artystów, którzy grali znakomicie i z wielkim zaangażowaniem. Kwestie aktorów uatrakcyjniały przepięknie odśpiewane kolędy i pastorałki. Dzieci idealnie wcieliły się w postaci: Maryi, Józefa, Pasterzy, Królów, Gwiazdek oraz Aniołków.

Przedstawienie miało również bardzo atrakcyjną formę wizualną.
Efektowna scenografia pełna blasku świec, lampek, lampionów, mnóstwo choinek oraz urokliwa szopka, tworzyły niepowtarzalny klimat. Uwagę zwracały też barwne i pomysłowe kostiumy oraz rekwizyty.

Tegoroczne jasełka udowodniły, że naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów, które należy rozwijać i pielęgnować.
Artystyczna siła dzieci jest ogromna. Ich wrażliwość, zaangażowanie, poczucie humoru wspaniale objawiły się w przedstawieniu, na co zwrócili uwagę w słowach uznania nasi goście.