Luty, 2010 | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Zabawa karnawałowa

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

4. lutego odbyła się zabawa karnawałowa, czyli coroczny bal przebierańców dla uczniów z klas I – III. Gdy rozbrzmiała muzyka taneczna sala zaroiła się od księżniczek, wróżek, piratów, sportowców, czarownic, klauna, Zorra, pieska, kowboja, dzieci ruszyły do tańca. Było barwnie, dominował ruch i zabawa. Dodatkową atrakcją były konkursy, korowody, wybory najciekawszych przebrań. Nie zabrakło też poczęstunku. Bal zakończył się w miłej karnawałowej atmosferze. Zabawę zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Magdaleny Przebindy.

Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

10 lutego 2010 roku w PMDK w Trzebini odbył się VIII POWIATOWY KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ. Wśród 51 uczestników powiatu chrzanowskiego znalazły się 2 uczennice naszej szkoły: Gabrysia Kula z klasy I z piosenką pt. „Umówiłam się z tatą na randkę” (przygotowana przez mgr M. Doległo – Furgał) oraz Martyna Cygan z klasy V z piosenką pt. „Moja deszczowa piosenka” (przygotowana przez mgr M. Przebindę).

Dziewczynki pięknie zaprezentowały swoje utwory, dzięki czemu zdobyły wysokie lokaty:
– Gabrysia Kula II MIEJSCE w kategorii wiekowej uczniów klas 1-3,
– Martyna Cygan II MIEJSCE w kategorii wiekowej uczniów klas 4-6.

Pasowanie uczniów I klasy na Czytelników

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Dnia 12 stycznia odbyło się w bibliotece szkolnej uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas spotkania pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem biblioteki szkolnej, zasadami korzystania z księgozbioru, dowiedzieli się, gdzie ułożone są lektury dla klasy I oraz bajki, baśnie i wierszyki. Dzieci wymieniły zasady zachowania się w bibliotece, mówiły o tym, jak należy postępować z książkami, opowiadały o swoich ulubionych lekturach. Specjalne brawa i gratulacje otrzymały osoby, które z wyjątkową częstotliwością odwiedzały bibliotekę szkolną do momentu uroczystości pasowania na czytelnika. Kulminacyjnym punktem programu było uroczyste „Przyrzeczenie”, po którym nauczyciel biblioteki pasował każdego ucznia wielkim ołówkiem na czytelnika biblioteki szkolnej. Wszystkie dzieci otrzymały drobne prezenty, a na pożegnanie słodką niespodziankę. Organizatorem spotkania była p. Agata Dąbek.

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

Dnia 22 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka. Na scenie wystąpili nasi mali i duzi artyści. Począwszy od naszych milusińskich pierwszoklasistów, dzieci z klas 2 – 3, aż po uczniów klas 4 – 6 naszej szkoły. Dzieci zaprezentowały Jasełka dla uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości. Dzieciątko, Maria, Józef, pasterze, trzej królowie, aniołowie po raz kolejny przeżywali cud narodzin Jezusa – człowieka w ubogiej stajni na sianie.

Słowo mówione przeplatane było występem chóru z przepięknymi kolędami i pastorałkami. Przedstawienie wprowadziło widzów w bożonarodzeniowy nastrój. Występujące dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Na zakończenie spotkania p. dyrektor Monika Doległo – Furgał złożyła wszystkim obecnym najgorętsze życzenia świąteczne. W tym dniu miały miejsce także klasowe spotkania wigilijne uczniów z wychowawcami i nauczycielami.

Konkurs wiedzy o II Wojnie Światowej

Kronika 2009/2010 Komentarze (0) »

28. 10. 2009 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o II wojnie światowej, przeprowadzonym w całej Polsce w tym samym dniu. Organizatorem konkursu było Centrum Edukacji Szkolnej, a organizacją konkursu w szkole zajęła się p. Marta Wind. Na wyniki czekaliśmy do grudnia-jednak cierpliwość została wynagrodzona. Uczeń klasy V-Andrzej Frączek zdobył V miejsca zdobywając 200 punktów na 208 możliwych. Uczeń otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową.