Aktualności | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

Kasztany

Aktualności Komentarze (0) »

Szanowni Rodzice, Kochane Dzieci!

W naszej szkole,

Trwa Wielkie Zbieranie Kasztanów dla ZWIERZĄT LEŚNYCH:):)

Prosimy przynosić kasztany do 21 września 2018r.(piątek).

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szk. 2018/19.

Aktualności Komentarze (0) »

Uwaga Rodzice!!!

Aktualności Komentarze (0) »

Informujemy, że

OBOWIĄZKOWE ZEBRANIE Z RODZICAMI

odbędzie się dnia

13 września 2018r.(czwartek)

dla klas I – III godz. 16.30,

dla klas IV – VIII godz. 17.00

Do zobaczenia 🙂

Treningi Ju-Jitsu i Kobudo

Aktualności Komentarze (0) »

Zajęcia z programowania

Aktualności Komentarze (0) »

Mamy przyjemność zaprosić dzieci z klas I-II do wzięcia udziału w zajęciach z PROGRAMOWANIA. Autorski program zajęć został tak opracowany, aby stopniowo wprowadzać dzieci w problematykę programowania. Krok po kroku chcemy przekazywać uczniom wiedzę na temat profesjonalnych, najczęściej wykorzystywanych w praktyce języków programowania: HTML, CSS, PHP, Java, Python oraz C. Jesteśmy przekonani, że nasze zajęcia będą miały ogromny, pozytywny wpływ na przyszłość dzieci. W wielu uczestnikach rozwiną pasję do programowania, która zaowocuje wyborem zawodu przyszłości – programisty, jednego z najlepiej płatnych zawodów.
PROGRAM ZAJĘĆ
Program zajęć jest dostosowany do poszczególnych grup wiekowych. Zajęcia zaczynamy od przyswojenia podstaw programowania na bazie narzędzi obiektowych tworząc animacje, quizy, gry i proste programy. Naszym celem jest to, aby nasi podopieczni opanowali reguły „myślenia programistycznego” tak, aby logika, algorytmika i sekwencja zdarzeń były punktem wyjścia do późniejszego poznawania podstawowych pojęć i zasad programowania: zmiennych, pętli, instrukcji warunkowych etc.
Kolejnym krokiem będzie tworzenie stron internetowych z wykorzystaniem języka HTML, CSS oraz PHP. Celem tego etapu nauki jest to, aby dzieci potrafiły stworzyć swoją własną stronę internetową, a następnie umieścić na nie gry opracowane na wcześniejszym etapie nauki.
Na zajęciach będziemy również wykorzystywać języki skryptowe dlatego, że są proste, czytelne i umożliwiają tworzenie dużej ilości kodu w krótkich okresach czasu. Są to również języki idealne dla początkujących programistów w szczególności dlatego, że ich struktura wybacza drobne błędy. Jednocześnie są tak skonstruowane, że ewentualne pomyłki możemy łatwo i szybko naprawić.

Podczas zajęć wykorzystujemy m.in. następujące narzędzia:
Stencyl – to doskonałe narzędzia blokowe rozwijające u dzieci umiejętność budowania logiki w tworzonych grach, którą następnie można przenieść na tradycyjne programowanie. Od podstaw przekażemy dzieciom umiejętności niezbędne do zaprojektowania i stworzenia własnych gier komputerowych, które można następnie udostępnić znajomym, a nawet opublikować na komercyjnych rynkach, takich jak portale App Store czy Google Play.

Photon – podczas zajęć wykorzystywać również będziemy wielokrotnie nagradzany edukacyjny robot Photon. Photon to interaktywny, zintegrowany ze smartfonem lub tabletem robot, który „rozwija się razem z dzieckiem”; poprzez zabawę i rywalizację pomaga rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony. To doskonałe narzędzie dla najmłodszych dzieci wprowadzające w świat programowania. Dzięki odpowiednio dobranym zadaniom dziecko poznaje krok po kroku coraz bardziej zaawansowane techniki programowania robota.

Thunkable – własna gra lub aplikacja na Androida lub iOS? Tak! Podczas zajęć pokażemy dzieciom narzędzia i techniki pozwalające zaprojektować własne gry i aplikacje na urządzenia mobilne. Będziemy zatem wymyślać, tworzyć a następnie dzielić się swoją aplikacją ze znajomymi! Korzystając z okazji pokażemy również dzieciom jak bezpiecznie i w kontrolowany sposób korzystać z możliwości Internetu..

Blockly – jest narzędziem opracowanym przez Google w celu ułatwienia i uatrakcyjnienia przyswajania wiedzy programistycznej przez młodych programistów. Blockly to biblioteka w języku JavaScript umożliwiająca tworzenie bloczków odpowiadających danemu fragmentowi kodu. Na zajęciach wykorzystywać będziemy gry i guizy opracowane w Blockly, podczas których dzieci przekonają się jak kolorowy interfejs gry lub quizu przekłada się na prawdziwe programowanie.

Kodu Game Lab – to z kolei jedno z najlepszych narzędzi do tworzenie efektownych gier 3D, które można uruchomić na komputerze lub konsoli. Umożliwia ono tworzenie od podstaw własnych, rozbudowanych gier zaczynając od kreowania świata, poprzez stworzenie postaci, aż po scenariusze gier na różnych poziomach trudności.

Magia Matematyki – naszą misją jest przekazanie dzieciom pasji do programowania, ale również do matematyki, logiki, algorytmiki – narzędzi, które są niezwykle istotne w dzisiejszym cyfrowym świecie.
W programie zajęć przewidzieliśmy zajęcia z wybranych elementów matematyki takich jak np. szyfrowanie, które wspomaga rozwój inteligencji logiczno- matematycznej oraz rozwija umiejętność analizy i syntezy wzrokowej u dzieci.

GRUPY UCZESTNIKÓW
Liczba uczestników zajęć jest ograniczona do liczby komputerów dostępnych w pracowni komputerowej szkoły, ponieważ każde dziecko uczy się przy osobnym komputerze.

CENA ZAJĘĆ
Cena zajęć wynosi 25 zł za godzinę nauki (60 min) od osoby, płatne po zakończonym miesiącu kalendarzowym. Opłaty naliczane są tylko za zajęcia, w których dziecko bierze udział.

ZGŁOSZENIE DZIECKA NA ZAJĘCIA
Zgłoszenia dziecka na zajęcia z programowania można dokonać telefonicznie (nr 516 525 232) lub mailowo (na adres uniwersytetprogramowania@gmail.com) podając: imię i nazwisko dziecka, numer szkoły, klasę oraz numer telefonu rodzica/opiekuna.
W przypadku dzieci, które kontynuują naukę programowania rozpoczętą w ubiegłym roku szkolnym nie ma konieczności ponownego przesłanie zgłoszenia.
Zgłoszenia przyjmowane są do 12 września br.

DLACZEGO WARTO ZAPISAĆ DZIECKO NA ZAJĘCIA Z PROGRAMOWANIA?
Programowanie to nauka logicznego myślenia, narzędzie do rozwiązywania problemów, ale to również doskonała przestrzeń do rozwoju kreatywność, potencjału twórczego dziecka.
Misją Uniwersytetu Programowania jest wprowadzenie dzieci stopniowo w świat programowania. Chcemy pokazać naszym podopiecznym tę samą drogę, którą jako programiści sami przeszliśmy – od fascynacji napisania pierwszej prostej gry, aż po umiejętność opracowywania i wdrażania kompleksowych systemów informatycznych.
Dzieci w trakcie zajęć poznają i zrozumieją na czym polega programowanie, nauczymy ich jak analizować i rozwiązywać problemy dzieląc je na mniejsze zadania. Przyswoją również wiedzę na temat podstawowych pojęć programowania takich jak komendy, pętle oaz instrukcje warunkowe, aż po umiejętność tworzenia własnych autorskich aplikacji w językach wysokiego poziomu.
Nasze zajęcia rozwijają również u dzieci pasję do matematyki, logiki i algorytmiki, jako fundamentu programowania. Podczas zajęć z szyfrowania pokażemy dzieciom, że matematyka może być fascynująca!
Innowacyjne programy kursów, podczas których uczymy programowania poprzez interaktywne projekty.
W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu:
UNIWERSYTET PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
tel. 516 525 232
e-mail: uniwersytetprogramowania@gmail.com


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się