Z Życia Szkoły | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

NADESZŁA PORA WAKACYJNEGO WYPOCZYNKU

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Zakończenie roku szkolnego to bardzo ważny moment w życiu uczniowskim. Zaledwie kilka kroków do długo wyczekiwanego odpoczynku od zadań, lekcji i innych szkolnych obowiązków. To czas podsumowania całorocznej pracy. Różnie spisaliśmy się w tym roku szkolnym, jedni lepiej, inni gorzej. Podczas uroczystego zakończenia roku szklonego prowadzonego przez nową Przewodniczącą Szkoły Dominikę Szwancyber  poznaliśmy tych, którzy w tym roku osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Pani dyrektor Monika Doległo wręczyła im zasłużone nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.  Wśród najlepszych znaleźli się uczniowie klas I-III:

Klasa IKatarzyna Marewicz, Ksawery Wasilewski, Ewa Niemczyk, Bartosz Hapijczuk, Milena Warchoł

Klasa IIPatryk Kuliś, Kinga Korzeniowska, Dawid Mitura

Klasa IIIKrzysztof Kolasiński, Barbara Pałucha, Natalia Szyndler –Salgueiro, Lilianna Jastrzębska, Anna Palka, Milena Lechowska, Paweł Wyrębak, Kacper Dulowski, Piotr Farasiewicz

Uczniowie klas IV-VII ze średnią ocen minimum 4,75 i z zachowaniem wzorowym lub  bardzo dobrym:

Klasa IV

Liwia Białogrzywy, Grzegorz Kotrys, Aleksandra Maśko, Martyna Niemczyk, Aniela Pawletta

Klasa V

Mateusz Gawin, Krzysztof Tarko, Mateusz Smolik,Roksana Korovchenko, Kacper Bernady

Klasa VI

 Nina Maślanka, Paulina Noworyta

Klasa VII  

Agata Lechowska, Jagoda Mąsior, Dominika Szwancyber, Filip Zelek

 

Gorące gratulacje należą się wszystkim uczniom, którzy bardzo starali się, systematycznie pracowali, ambitnie wypełniali podjęte zobowiązania i dążyli do własnego rozwoju. Na szczególną pochwałę zasługują osoby, którym za wybitne osiągnięcia w nauce przyznano oznaki Prymusa Roku: Liwia Białogrzywy, Grzegorz Kotrys, Aleksandra Maśko, Mateusz Gawin, Krzysztof Tarko, Paulina Noworyta, Jagoda Mąsior i Dominika Szwancyber.

Tradycyjnie nadano tytuł CZYTELNIKA ROKU, którym została Oliwia Baran.

Uczniowie podziękowali miłym słowem, tańcem i śpiewem nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za naukę i opiekę. Dzięki wspólnym wysiłkom czuliśmy się w szkole bezpiecznie jak w domu.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM UDANEGO WAKACYJNEGO WYPOCZYNKU!!!

Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska oraz siłowni zewnętrznej

Z życia szkoły Komentarze (0) »

19 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe święto. Oficjalne otwarcie wielofunkcyjnego boiska oraz siłowni zewnętrznej stało się okazją do rodzinnego świętowania. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele lokalnych władz, a wśród nich przedstawiciele Wydziału Edukacji i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, rodzice i przyjaciele szkoły. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor Moniki Doległo, przyrzeczenie wiernego wypełniania zasad dobrej rywalizacji złożone przed przedstawicieli uczniów oraz uroczyste przecięcie wstęgi. Następnie wszyscy goście zostali zaproszeni do zobaczenia krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły, który w niezwykle humorystyczny sposób przypomniał o tym, że „Sport to zdrowie”. Po części oficjalnej rozpoczął się Piknik Rodzinny. Dzieci i rodzice zostali zaangażowani w zabawy z wodzirejem oraz do udziału w rozgrywkach sportowych. Wspólne zabawa połączona z grillowaniem. spodobała się wszystkim tak bardzo, że zapomnieliśmy o mundialu J Pokazaliśmy, że wspólne działanie przynosi piękne efekty i dlatego takie spotkania na stałe wpisujemy do naszego kalendarza imprez szkolnych. Zatem: do zobaczenia!

WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA

Z życia szkoły Komentarze (0) »

18 czerwca uczniowie klasy I, II i III pod opieką wychowawczyń wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Ogrodzieńca. Pierwszym punktem wyprawy był Zamek Ogrodzieniec. Dziś możemy podziwiać jedynie ruiny budowli, jednak i one zrobiły na zwiedzających ogromne wrażenie. Osadzona na skale potężna warownia dominowała nad otoczeniem, a jej zwiedzanie to była doskonała lekcja historii.

Następnie dzieci przeszły do Parku Ogrodzieniec. Do świata odkryć i eksperymentów przeniósł uczestników wycieczki Park Doświadczeń Fizycznych. Uczniowie zobaczyli 35 urządzeń, dzięki którym dowiedzieli się jak działają podstawowe prawa fizyki. Tutaj rzeczy, które na pozór wydawały się niemożliwe – stały się możliwe.

Kolejną atrakcją były zabawy w Parku Rozrywki z dmuchanymi zamkami, huśtawkami   i karuzelą oraz zjazd torem saneczkowym z licznymi zakrętami. W Parku miniatur dzieci zobaczyły rekonstrukcje 17 Zamków Jurajskich oraz repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza.

Wycieczka dostarczyła  uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

 

 

Sadowa Góra w Jaworznie – park Geosfera

Z życia szkoły Komentarze (0) »

18.06.2018r. nasi uczniowie wybrali się na wycieczkę po terenie dawnego kamieniołomu Sadowa Góra w Jaworznie – parku nazwanego: Geosfera. Wyprawa miała charakter  rekreacyjny.  Podziwialiśmy piękno otaczającej nas przyrody, można było się zrelaksować na leżakach, a niektórzy próbowali nawet upolować dinozaura. Innym udało się odkryć zakopany w piasku szkielet drapieżnego prajaszczura. Następnie na uczestników wycieczki czekała zabawa w parku trampolin, gdzie można było sprawdzić swoją kondycję sportową.  Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych,  trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Była to wspaniała zabawa, ale również wyczerpująca gimnastyka.

Justyna Pawletta

Świetlicowy Piknik z okazji Dnia Dziecka

Z życia szkoły Komentarze (0) »

28.05.2018r odbył się Świetlicowy Piknik z okazji Dnia Dziecka. Dzieci wraz z wychowawcą świetlicy świętowali zbliżający się dzień dziecka na świeżym powietrzu. W piękną majową pogodę przy zieleni drzew dzieci na kocach zajadały pyszne słodkości i przekąski, które przyniosły. Temu wydarzeniu uczestniczyły gry i zabawy. Tego dnia każdy uśmiech dziecka był bezcenny.

Katarzyna Gądek

 


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się