Z Życia Szkoły | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

OGÓLNOPOLSKA AKCJA CZYTANIA ZA NAMI

Z życia szkoły Komentarze (0) »

W czwartek 8 czerwca o 10.00 uczniowie naszej szkoły  przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Zebraliśmy  się w wyznaczonym przez szkolnego organizatora miejscu, na naszym pięknym zielonym terenie , aby wspólnie czytać swoje ulubione książki. Głównym celem akcji było bicie rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie . Chcieliśmy też pokazać, że dorośli i dzieci czytają, to nie jest nic wstydliwego, że z książką można miło spędzić czas. Ponadto podczas naszego plenerowego spotkania nauczyciele czytali głośno uczniom fragmenty książki Marka Kamińskiego „ Marek – chłopiec, który miał marzenia”. W szkole trwa również do końca roku szkolnego akcja Bookcrossing czyli Uwolnij książkę. Adresowana jest ona do wszystkich , którzy lubią czytać i chcą dzielić się książkami z innymi.

Czerwcowa akcja czytelnicza dla nas wszystkich w szkole to- zabawa w słusznej sprawie.

 

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Z życia szkoły Komentarze (0) »

6 czerwca 2017 przy pięknej pogodzie odbył się w naszej szkole Piknikowy Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci miały okazję rywalizować w zmaganiach sportowo-rekreacyjnych. Nasz szkolny teren zielony jest doskonałym miejscem do zdrowej międzyklasowej rywalizacji. W godzinach od 8.00-10.00  odbył się   Turniej piłki siatkowej dziewcząt kl. 4-6 . Natomiast  uczniowie   kl.1-3  uczestniczyli w X Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych. Chłopcy ze starszej grupy wiekowej rozegrali mecz  piłki  ręcznej. W Dniu Dziecka Na Sportowo każdy uczeń otrzymał kiełbaskę  z grilla. Ponadto wspaniała zabawa zakończyła się wręczeniem dyplomów i słodyczy ufundowanych przez Radę Rodziców. Impreza sprawiła dzieciom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Zadowoleni z uśmiechem na twarzach wracali do domów. Podsumowany został  także tegoroczny Mam Talent.

 

„PATRON W NASZYCH SERCACH ”

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Szkolne Dni Patrona odbyły się w dniach: 29.05 – 31.05.2017r. rozpoczęliśmy je wcześniej zapowiedzianym  konkursem  recytatorskim pt.: „Wiersze ks. Michała Potaczały”. Uczniowie klas 1-6 pięknie zaprezentowali się przed jury poezją ks. Michała.  Obchodom  tym  towarzyszyły  konkursy : plastyczny: „Portret patrona ”,oraz konkurs na album poświęcony życiu i działalności księdza Michała Potaczały.  Ponadto każda klasa wykonała   gazetkę ścienną poświęconą  patronowi .  Atrakcją tegorocznych obchodów było spotkanie z panem Henrykiem Czarnikiem,  który osobiście znał naszego patrona. Informacje przekazane przez naszego Gościa pozostaną  na długo w  naszej pamięci . Pan H. Czarnik  zachęcił dzieci wszystkich klas aby rozwijały  swoje zainteresowania , nie pozostawiały ich  tyko dla siebie np. przez kolekcjonerstwo. Cała szkołą uczestniczyliśmy  we mszę św. w kościele na Rospontowej, podczas  której  Ks. Proboszcz podkreślił rolę patrona w życiu szkoły.   Ks. Mieszko Pabiś zaznaczył, iż patron to człowiek godny naśladowania. W tym dniu zostały złożone  kwiaty i zapalony znicz na grobie patrona. Uwieńczeniem tych Szkolnych Dni była uroczysta akademia, która pokazała, ze Patron jest bliski sercu każdego ucznia, rodzica i nauczyciela.

Po akademii nastąpiło wręczenie nagród uczniom, biorącym udział w : XVI Szkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Poeci dla dzieci”

I miejsce:

Kinga Korzeniowska – kl. I

Lilianna Jastrzębska – kl. II

Barbara Pałucha – kl. II

Grzegorz Kotrys – kl. III

II miejsce:

Liwia Białogrzywy – kl. III

Aleksandra Maśko – kl. III

Agata Lemańczyk – kl. III

III miejsce:

Natalia Szyndler – Sangueiro – kl. II

Aniela Pawletta – kl. III

WYCIECZKA DO STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH W BIELSKU BIAŁEJ

Z życia szkoły Komentarze (0) »

Dnia 24 maja uczniowie klasy I, II i III odwiedzili Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej. W trakcie zajęć dzieci poznały kolejne etapy tworzenia filmu animowanego, poszerzyły swoją wiedzę na temat takich pojęć jak: scenariusz filmowy, scenopis, animacja, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe, projekty komputerowe. Oglądały dekoracje, rekwizyty, projekty postaci i rysunki animacyjne. Wizyta zakończyła się w kinie „Studio” pokazem filmów rysunkowych: „Bolek i Lolek, „Reksio” i „Lis Leon”. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie.

PIĘKNIE ŻYĆ

Z życia szkoły Komentarze (0) »

W dniu 10 maja 2017 uczniowie kl.5 i członkowie szkolnego koła PCK wraz z wychowawcą i pedagogiem szkolnym uczestniczyli w II Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „ Pięknie Żyć ”. Przestrzeń Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu wypełniona była po same brzegi. Prezentacje artystyczne poszczególnych grup wiekowych budziły zachwyt każdego uczestnika spotkania. Tak nie wiele potrzeba, żeby poczuć się ważnym, oczekiwanym, żeby poczuć, że się „ jest ” Kontakt z osobami sprawnymi „inaczej” dostarczył wiele radosnych przeżyć uczniom naszej szkoły.
„Człowiek rodzi się do wzajemnej pomocy ”- Seneka

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie.

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 5 w Chrzanowie.


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się