Sukcesy | Szkoła Podstawowa nr 5 w Chrzanowie

STYPENDIADA WCZESNOSZKOLNA

sukcesy Komentarze (0) »

Uczniowie klasy II i III uczestniczyli w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Projektu Stypendialnego „Stypendiada Wczesnoszkolna”. W ramach stypendiady odbyły się cztery konkursy:

1.Konkurs czytelniczy „Abecadło” –  znajomość treści wybranych utworów literackich Jana Brzechwy.

  1. Konkurs ortograficzny „Ortografek” – znajomość reguł ortograficznych: u- ó, ż- rz, h- ch.
  2. Konkurs matematyczny „Plusik” – zabawy dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 40 dla kl. II i w zakresie 100 dla kl. III.
  3. Konkurs plastyczny „Plastuś” – wykonanie pracy plastycznej na temat:
  • jesienna pocztówka,
  • zakładka do książki,
  • zaproszenie urodzinowe,
  • znaczek pocztowy.

Laureatką stypendiady została:

konkurs ortograficzny – Natalia Szyndler – Salgueiro kl. III.

Uczennica otrzymała książkę, dyplom oraz złoty medal laureata.

 

Natomiast finalistami zostali:

konkurs czytelniczy – Barbara Pałucha kl. III

konkurs matematyczny – Kinga Korzeniowska kl. II, Patryk Kuliś kl. II, Dawid Mitura kl. II

konkurs plastyczny – Anna Palka kl. III, Kacper Dulowski kl. III.

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz medalami finalistów.

 

Gratulujemy wspaniałych wyników!!!

XVI Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych oraz Koncert Laureatów.

sukcesy Komentarze (0) »

19 stycznia w MOKSiR w Chrzanowie odbyło się rozstrzygnięcie XVI Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Zimowych oraz Koncert Laureatów. W konkursie wzięła udział liczna grupa przedstawicieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Chrzanów.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III, V i VII.

Kategoria klas I-III (zespoły)

III miejsce zajął zespół wokalny z klasy III w składzie: Kornelia Beśka, Paweł Bobrowski, Kacper Dulowski, Piotr Farasiewicz, Lilianna Jastrzębska, Krzysztof Farasiewicz, Milena Lechowska, Anna Palka, Barbara Pałucha, Natalia Szyndler – Salgueiro, Maja Urban, Paweł Wyrębak

Kategoria klas IV- VI (soliści)

I miejsce zajęła Gabriela Sraga z klasy V

Kategoria (zespoły)

III miejsce zajął zespół wokalny w składzie: Aniela Kraus, Gabriela Sraga, Filip Lechowski          z klasy V i Filip Zelek z klasy VII

Gratulujemy!

 

IX POWIATOWY KONKURS WIEDZY MITOLOGICZNEJ „PO NITCE DO KŁĘBKA”

sukcesy Komentarze (0) »

SUKCES drużyny z 7 klasy ( w składzie: Jagoda Mąsior, Agata Lechowska, Dominika Szwancyber ) W IX POWIATOWYM KONKURSIE WIEDZY MITOLOGICZNEJ „PO NITCE DO KŁĘBKA” Celem konkursu zorganizowanego przez Zespół Szkół w Libiążu było propagowanie wiedzy mitologicznej, będącej źródłem kultury europejskiej. Warto podkreślić, że konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz uczniów klas siódmych szkół podstawowych. Podstawą przygotowania do konkursu była szczegółowa znajomość „Mitologii” ( mitologia starożytnej Grecji) Jana Parandowskiego oraz wykonanie pracy plastycznej. Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy mitologicznej oraz na prezentacji przygotowanej trójwymiarowej pracy plastycznej pod hasłem „Mitologiczny potwór”. Jury, oceniając tę konkurencję, zwróciło uwagę na poziom plastyczny pracy, pomysłowość, sposób prezentacji. W II etapie wzięło udział 5 zwycięskich drużyn, wyłonionych po I etapie; konkurencje były sprawdzianem wiedzy, jak również kreatywności, zdolności artystycznych i umiejętności współpracy. Nasze dziewczęta zajęły IV miejsce!!! GRATULUJEMY!!!

HISTORIE CHRZANOWSKICH MIKOŁAJÓW

sukcesy Komentarze (0) »

Konkurs literacki HISTORIE CHRZANOWSKICH MIKOŁAJÓW Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie tradycyjnie ogłosił konkurs literacki na opowiadanie inspirowane rzeźbą św. Mikołaja. Celem konkursu było propagowanie twórczości literackiej. Aby przystąpić do konkursu należało wybrać jedną rzeźbę Mikołaja, nadać jej imię oraz stworzyć ciekawą historię dotyczącą tej postaci. Historię niezwykle interesującą napisała jedna z naszych uczennic-Dominika Szwancyber. Opowiadanie tak bardzo spodobało się jury, że Dominika zajęła III miejsce. Wśród kryteriów oceny prac znalazły się: wartość merytoryczna i zgodność z tematyką, estetyka pracy, poziom literacki pracy, samodzielność i oryginalność. Warto podkreślić, iż w konkursie brały udział osoby do 18 roku życia. Dlatego tym bardziej gratulujemy sukcesu!!!

Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej

sukcesy Komentarze (0) »

Klasa III – zdobywcy 3 miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej.

Gratulujemy!!!

 

 

Nasi uczniowie z kl.III, V i VII wspaniale reprezentowali szkołę podczas Gminnego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej.
Dziękujemy i gratulujemy talentów 🙂


Silnik: Wordpress - Theme autorstwa N.Design Studio. Spolszczenie: Adam Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się